Produkta sastāvdaļas:
Zivju eļļa, kapsulas apvalks: želatīns, glicerīns, ūdens.
Lietošana:
Pieaugušajiem 1 kapsula dienā pēc ēšanas, uzdzerot pietiekamu daudzumu šķidruma.
UZMANĪBU!
Nepārsniegt ieteicamo diennakts devu. Neizmantot uztura bagātinātāju pilnvērtīga un sabalansēta uztura aizvietošanai. Uzglabāt bērniem nepieejamā vietā. Uzglabāt cieši aizvērtā iepakojumā, istabas temperatūrā. Sargāt no tiešu saules staru iedarbības.
Kāpēc izvēlēties
Mūsu Zivju eļļu?
Zivju eļļa satur organismam nepieciešamās Omega-3 taukskābes, kas ir ļoti svarīgas smadzeņu funkcijai, sirds un acu veselībai, organisma augšanai un attīstībai. Organisms, diemžēl pats nespēj ražot Omega-3 taukskābes, tās ir iespējams uzņemt tikai ar pārtiku vai uztura bagātinātājiem.
Zivju eļļas kvalitāti nosaka Omega-3 taukskābju daudzums, un to nepieciešamā deva ir vismaz 650 mg. Jo vairāk šīs divas taukskābes (EPS un DHS) ir zivju eļļas sastāvā, jo vērtīgāka tā būs organismam.
Mūsu zivju eļļa satur 750mg OMEGA-3 taukskābes VIENĀ KAPSULĀ!
Viena kapsula dienā nodrošina nepieciešamo Omega-3 taukskābju diennakts devu.
Kas ir OMEGA-3 taukskābes?
Omega-3 ir īpatnējs polinepiesātināto taukskābju veids. Dabā tas ir sastopamas 3 veidos – divas no tām ir jūras izcelsmes, trešā ir augu valsts produktos.
Mūsu organismam visnozīmīgākās un nepieciešamākās ir Omega-3 taukskābes: EPS (Eikozapentaēnskābe) un DHS (Dokozaheksaēnskābe), kuras visvairāk ir sastopamas treknās jūras zivīs.
Augu izcelsmes Omega-3 jeb ALS (Alfa-linolēnskābe) ir atrodams zaļajos lapu dārzeņos, linsēklās un čia sēklās.
Organisms pats nespēj sintezēt Omega-3 taukskābes, tāpēc šīs „neaizvietojamās taukskābes” ir nepieciešams uzņemt ar uzturu vai zivju eļļas veidā.
Omega-3 palīdz samazināt ar sirds slimībām saistītu risku, kā arī palīdz smadzeņu funkcijai un šūnu membrānu darbībai.
Tas ir arī viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc Omega-3 produkti ir pazīstami kā “labo tauku” avots.
Vairums cilvēku, diemžēl, uzņem par maz Omega-3 taukskābes un PAR DAUDZ polinepiesātinātās taukskābes jeb Omega-6.
Omega-6 taukskābes ir plaši sastopams dažādās augu eļļās, ko izmantojam gatavošanai (saulesspuķu, rapšu, olīveļlļa), gaļā un arī olās.
Normālai organisma funkcionēšanai mums ir nepieciešamas arī Omega-6, taču to attiecībai starp Omega-3 un Omega- 6 būtu jābūt savādākai, apmēram no 1:4 līdz 1:6.
Omega 3 pret Omega 6 attiecība ir svarīga, lai organisms spētu saglabāt zemāku iekaisumu līmeni organismā.
Iekaisumu procesi ir praktiski jebkuras slimības pamatā.
Diemžēl lielākajai daļai cilvēku Latvijā šī attiecība ir 1:20 vai pat vēl lielāka, kas arī izskaidro augsto mirstības statistiku tiešu no sirds un asinsvadu slimībām.
Sirds un asinsvadu veselība
Sirds un asinsvadu sistēmai ir neatsverama loma ikviena cilvēka organismā. Tieši šī sistēma spēj piegādāt visiem orgāniem skābekli, barības vielas un izvada sārņus, toksīnus un citus atkritumus.
Ir būtiski ikdienas ēdienkartē iekļaut produktus bagātus ar Omega 3 taukskābēm, vitamīniem un minerālvielām. To klātbūtne organismā samazina riskus sirdslēkmei, infarktam vai insultam.
Regulāra zivju eļļas lietošana mazina iespēju saslimt ar dažādu veidu sirds un asinsvadu slimībām.
Zivju eļļa spēj palielināt asinsvadu elastīgumu un novērst trombu veidošanos, uzlabojot asinsvadu stāvokli, kā arī stabilizē asinsspiedienu.
Paaugstinot augsta blīvuma jeb “labā” holesterīna līmeni organismā, zivju eļļas lietošana pozitīvi ietekmē arī holesterīna līmeņa nostabilizēšanos.
Smadzeņu darbība
Omega-3 esošās taukskābes ir svarīga un vajadzīga smadzeņu un nervu šūnu sastāvdaļa. Tāpēc smadzenēm ir nepārtraukta vajadzība pēc šīm taukskābēm.
Zivju eļļā sastopamās taukskābes ir nepieciešamas smadzeņu darbībai un funkcionēšanai - tās veicina koncentrēšanās un uztveršanas spējas.
Ja cilvēks nepārtraukti uzņem zivju eļļu, tad tas spēj palēlināt novecošanas procesa ietekmi smadzenēs.
Omega-3 tauksskābes piedaloties nervu šūnu apvalka rašanās procesā, palīdz uzlabot dažādas cilvēkam piemītošās spējas, piemēram, atmiņas uzlabošanos.
Zivju eļļas lietošana ir ieteicama ikvienam, kā studentiem, tā arī visiem intelektuālā darba darītājiem, senioriem u.c.
Interesants ir fakts, ka cilvēki, kas nepārtraukti likdienā uzņem zivju eļļu, daudz retāk cieš no depresijas vai nomācošām domām. Tas saistāms ar smadzenēs atrodamo laimes hormonu jeb serotonīnu, kas ietekmē cilvēka pacilāto noskaņojumu, radošuma veicināšanos.
Par cik nepiesātinātās taukskābes palīdz serotonīnu pārstrādāt, tad pie samazināta omega-3 daudzuma organismā kļūst mazāks arī serotonīna līmenis smadzenēs.
Omega-3 taukskābes ir nepieciešamas normālai smadzeņu darbībai, un, ja smadzenēm nav pieejamas pietiekami daudz omega-3 taukskābes, tad smadzenes nevar pilnvērtīgi funkcionēt.
Ādas veselība
Vērtīgās Omega-3 taukskābes ietilpst teju jebkuru mūsu organisma šūnu apvalka sastāvā, tajā skaitā – ādas šūnu membrānā. Tā kā šūnu membrānas ir tās, kas palīdz uzturēt šūnās mitrumu, jo stiprākas tās ir, jo labāk šūnas spēj aizturēt ūdeni. Tādēļ tas tiek dēvēts par lielisku mitrinātāju ādas iekšpusē.
Un lielāks mitruma līmenis ādas šūnā nozīmē gludāku un jauneklīgāku ādu.
Omega-3 taukskābes palīdz ādai uzlabot un saglabāt mitruma līmeni, elastību, tādejādi samazinot arī ādas sausumu.
Aizkavē ādas novecošanas procesus, mazinot mazās grumbiņas.
Lai āda spētu nepārtraukti atjaunoties, tai regulāri jāsaņem barības vielas.
Nepieciešamie vitamīni un mikroelementi jāuzņem gan ārīgi, gan iekšķīgi, jo to trūkuma rezultātā āda kļūst mazāk gluda, neelastīga un ātrāk noveco.
Lai nepieļautu ādas novecošanu, grumbu veidošanos, ļoti efektīvs veids ir lietot uzturā zivju eļļu, jo tajā esošās taukskābes nodrošina nepieciešamo mitruma līmeni ādā.
Daudzas sievietes par savu ādas veselību rūpējas ārēji, ar mitrinošiem krēmiem vai citiem skaistumkopšanas produktiem. Daudz efektīvāk par to būtu rūpēties no iekšpuses.
Īpaši siltākos gadalaikos kā pavasarī un vasarā, ādu skar spēcīgs saules ultravioletais starojums, šādi izraisot ādas priekšlaicīgu novecošanos un grumbu rašanos. Omega-3 taukskābes pasargā ādu arī no saules ultravioleto staru radītajiem bojājumiem.
Matu un nagu veselība
Omega-3 taukskābes ir īpaši vērtīgas un stiprinošas, ne tikai ādai, bet arī matiem un nagiem.
Matu folikulas tiek barotas iekšēji, veicinot matu ātrāku augšanu, samazinot to trauslumu un lūšanu, saglabājot matu spīdumu. Mati kļūst elastīgāki, izturīgāki, mirdzošāki un veselīgāki.
Zivju eļļa ir arī labs papildus līdzeklis, cīnoties ar pastiprinātu matu izkrišanu.
Runājot par nagiem – tie kļūst daudz izturīgāki, elastīgāki, samazinās to lūšana un paātrinās augšana.